Хоральна синагога — у 1998 році виповнилося сто років з того часу, як на розі вулиць Рогнідинської та Маловасильківської (теперішньої Шота Руставелі) відчинився релігійний і суспільний єврейський центр Києва. Ця подія стала святом для євреїв всього Київського регіону — адже їй передувала багаторічна наполеглива боротьба зі сваволею царських чиновників, що всіляко обмежували права іудейського населення Києва.
Зведена була синагога за проектом інженера Георгія Шлейфера, що побудував, до речі, у Києві драматичний театр Соловцова (теперішній Український драматичний театр імені Івана Франка). Саме йому замовив проект синагоги відомий цукрозаводчик і меценат Лазар Бродський. Навесні 1897 року Сенат Російськой імперії дозволив місцевим юдеям звести молитовний будинок у власній садибі Лазаря Бродського. Після цього засновник синагоги не гаяв часу. Протягом одного року найкраща у місті будівна контора Лева Гінзбурга виконала усі роботи, які обійшлися приблизно у 150 тисяч рублів. У день 50-річного ювілею Лазаря Бродського, 24 серпня (5 вересня) 1898 року, відбулося урочисте відкриття та освячення новобудови. На ньому були присутні губернатор Федір Трєпов, міський голова Степан Сольський, купецький староста Микола Чоколов та інші почесні гості.
У 1926 році синагогу закрили — на прохання «широких єврейських працюючих мас». Будинок зайняв клуб із політшколою, військово-санітарним кружком, школою кройки і гаптування… Надалі помешкання багаторазово змінювало хазяїв, останнім із який був Дитячий ляльковий театр.
За минулі роки будинок не один раз ремонтувався. Найбільша реконструкція, проведена в середині 1970-х років, істотно змінила будинок як із середини, так і ззовні. Головний фасад був загороджений прибудовою-вестибюлем, вбудованим між старими бічними вестибюлями «кравецької синагоги». Прекрасні готичні зводи головного залу закрив додатковий поверх. Галереї для жінок перетворено на глухі кімнати. Значну частину ліпних прикрас в інтер`єрах було втрачено.
І тільки після виходу в 1992 році Указу Президента України про повернення релігійним громадам культових будинків, що належали їм, уперше за багато років єврейська релігійна громада змогла відсвяткувати Хануку у синагозі Бродського. Ляльковий театр, що розміщався в будинку, вдалось переселити лише у 1997 році — після завзятих клопотань громади і завдяки підтримці Всеукраїнського Єврейського Конгресу і його керівника Вадима Рабиновича.
14 березня 2000 при участі численних гостей відбулося урочисте відкриття відновленої Центральної синагоги Києва.
Об’єкт: хоральна синагога
Рік побудови: 1898
Архітектурний стиль: псевдомавританський
Сучасне використання: хоральна синагога