По-русски :: English
ГОЛОВНА СТАТТІ (330) ФОТОГРАФІЇ (676) КАРТИ (32) АРХІТЕКТОРИ (30) КНИГАРНЯ (5)
 
Головна 
Посилання
Мапа сайту
Про проект
Зворотній зв'язок

www На сайті

Фотоальбом ''Kiev.ua''

Вид Хрещатика від Думи. З правого боку - кондитерська Семадені (700x442) (1 з 30)
Об'єкт: вулиця
Розташування: простягається від Європейської площі через Майдан Незалежності до Бессарабської площі
Сучасне використання: головна вулиця Києва
Переглянути зображення :: Побачити на мапі

Ця стаття доступна також російською та англійською

[Карта Києва] [Версія для друку]

Хрещатик, здається, вже давно став символом Києва. Складається відчуття, ніби Київ завжди існував і розвивався довкола Хрещатику. Та умісно буде тут сказати, що Хрещатик став головною вулицею Києва лише років так зі сто назад. Раніше тут були непрохідні хащі, "хрещатий яр", яким протікала ліва притока Либеді - річка Хрещатик. У часи Київської Русі мисливці розставляли тут свої перевіси (сіті), аби хапати звірів. Звідси й пішла найдавніша назва Хрещатика - Перевісище.

У документах XVI-XVII століть ця місцевість відома як Євсейкова долина, у документах XVIII століття - під назвою Піски.

З озера, що знаходилось біля сучасного майдану Незалежності, витікав струмок; в районі нинішньої вулиці Басейної він впадав у Клов. Вздовж струмка лежала дорога на Васильків. Звідси й пішла назва Великої Васильківської вулиці. Уздовж майдану Незалежності тяглися вали, що захищали місто. Біля Михайлівської вулиці знаходились Лядські ворота (їх і було відреставровано під час останньої реставрації майдану). Від них долиною тяглася Іванівська дорога з Подолу на Печерськ (нині - Володимирський спуск та вулиця Грушевського).

Забудова вулиці почалася наприкінці XVIIІ століття від урочища Хрещатик. Перші будівлі були дерев"яні. Першою кам"яною будівлею був маєток пана Головинського (збудовано наприкінці XVIII століття), хоча до 1849 року в ньому розміщалась губернська поштова контора з відділом для диліжансів. У 1804-06 роках на початку вулиці збудовано перший в Києві міський театр під керівництвом А. І. Меленського. Але у 1851 році цю будівлю було зруйновано і на її місці за проектом О. В. Беретті було збудовано готель "Європейський". Та цю будівля знову ж таки не достояла до наших часів - у 1978-82 роках на цьому місці збудовано музей Леніна (нині - Український дім).

Формування Хрещатика як вулиці почалося з 30-40-х років ХІХ століття. У 70-80-х роках того ж століття тут будувались переважно триповерхові будинки з магазинами, приміщеннями для контор і банків. З того часу він, вважається, і став головною вулицею Києва. Його продовжили аж до Бессарабської площі і довжина вулиці досягала 1,2 км (Хрещатик й досі найдовша центральна вулиця Європи).

Використано матеріали з енциклопедичного довідника "Київ", ст. 331; Київ, "Головна редакція УРЕ", 1986 р.Храми Києва (63)
Будівлі (100)
Вулиці та площі (59)
Пам'ятники (17)
Явища та події (23)
Місцевості (70)
Мости (8)
Парки та сади (6)
Види Києва (742)
Мапи Києва (32)
Архітектори Києва (30)
© Pavlo Dyban 2003-2015 ...::... Написати листа адміністратору

Виртуальные выделенные сервера.
Регистрация доменных имён. Дешевые домены.
Виртуальный хостинг. Лучшее место под Ваш сайт.

перевозу катеров и яхт Комплектующие от компьютера www.spbsis.ru. Записки флинта холодная пристрелка. Оптом аксессуары для мобильных телефонов: купи оптом http://city-mobile.ru/. У нас вы можете купить бытовку в городе москва www.kamstroy2.ru.

www.znatok.ua
www.kievpereklad.com.ua